Съперникът на Левски в Лига Европа - Спортинг, взе важна победа в португалското първенство. “Лъвовете” от Лисабон надделяха над Униао Лейрия с 2:1 на чужд терен. Трудната победа изстреля момчетата на Пауло Сержио от 8-о на 3-о място.

В 14-ата минута Хайме Валдес вкара след няколко разменени паса с Пощига. Бразилецът Карлао се разписа за 1:1 в 21-ата. Валдес продължи да търси нови шансове да пробие защитата на Лейрия. В 42-ата минута Валдес стреля от около 20 метра и остави безпомощен вратаря на съперника за 2:1.

Съставът на Спортинг: Руи Патрисио, Марко Торсилиери, Абел, Жоао Перейра (90 - Карлос Салейро), Евалдо, Даниел Карисо, Маниш, Вукчевич (80 - Сапатер), Андре Сантош, Елдер Пощига и Хайме Валдес