Предстоящият съперник на Лудогорец – Антверпен, постигна трудна победа у дома в мач 14-ия кръг на белгийското първенство. Тимът се наложи с 3:2 над Льовен, където играе българският национал Кристиян Малинов.  Бившият футболист на ЦСКА беше титуляр и остана на терена до 85-ата минута. През първото полувреме той получи жълт картон.

Антверпен дръпна набързо с 2:0 след голове на Батубинсика в 5-ата и Мбокани в 8-ата минута.

Головото шоу продължи, след като в рамките на пет минути Льовен изравни. Първо Анри намали от дузпа в 12-ата минута, а след това Соуа вкара за 2:2 в 17-ата минута.

През втората част Антверпен отбеляза третия и оказал се победен гол. Вкара го Онгла в 57-ата минута. Така тимът се изкачи на четвъртото място, докато Льовен е девети.

Антверпен приема Лудогорец в четвъртък от 19:55 часа в мач от груповата фаза на Лига Европа.