Съперникът на Лудогорец в група „B” на Шампионската лига Базел се класира без проблеми за 1/4-финалите в турнира за Купата на Швейцария след успех с 3:1 при визитата си на втородивизионния Волен. След седмица Лудогорец ще гостува именно на Базел, когото победи с 1:0 на Националния стадион „Васил Левски”.

Португалският наставник на швейцарския шампион Пауло Соуса заложи на голяма част от резервите си. Базел поведе още в 11-ата минута с гол на японеца Йоичиро Какитани със задна ножица. Четири минути по-късно обаче главният рефер отсъди дузпа в полза на Волен, реализирана точно от Брахими за 1:1.

Малко преди края на първата част Джовани Сио (41) довърши перфектен извеждащ пас от Йоичиро Какитани за 1:2, а едва в края на мача падна третият гол за Базел, дело на Бреел Емболом, оформил крайното 1:3.