Съперникът на Лудогорец в група „B” на Шампионската лига Базел се издъни у дома срещу Тюн, с който завършиха 1:1 в двубоя си от 10-ия кръг на швейцарската Суперлига. Българският национал Иван Иванов се възстановява от тежка контузия след претърпяна втора операция и очаквано не бе в състава на домакините.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат го, а почти веднага след почивката в 51-ата минута Тулан Джака изведе Базел напред в резултата. Швейцарският първенец не на път да се поздрави с трите точки, но в последната 90-а минута Берат Садлик изравни за 1:1. Така гостите си тръгнаха с точка от „Санкт Якоб Парк”.

След равенството Базел има 22 точки и остава лидер във временното класиране с преднина от 2 пункта пред ФК Цюрих, който е с мач по-малко. Тюн е трети със 17 точки.