Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига - Арсенал зарадва феновете си с европобеда.

Макар в двубой на ветераните, "артилеристите" победиха Милан с 4:2, в благотворителен мач, а тимът от Лондон бе воден от настоящия мениджър Арсен Венгер.

Арсенал откри резултата с гол на Кану в 27-ата минута, но Милан изравни десет по-късно с попадение на Виери. След почивката Арсенал отново поведе и попадение на Кану (69'), а в 79-ата нападателят оформи хеттрика си за 3:1 от дузпа. Робер Пирес вкара за 4:1 в 84-ата минута, а в 88-ата Виери се разписа за 4:2, след като първо пропусна от дузпа, но след това бе точен в добавката.

Ето съставите на двата отбора:
Резултат с изображение за arsenal logo АРСЕНАЛ: Леман, Сийман, Киоун, Овермарс, Парлър, Пти, Циган, Жилберто, Уинтърбърн, Коло Туре, Пирес, Люнгберг, Вилтор, Лимпар, Гриманди и Кану

Резултат с изображение за milan logo МИЛАН: Абиати, Дида, Малдини, Албертини, Костакурта, Ди Канио, Давидс, Дасаи, Масаро, Симоне, Карбоне, Шимич, Фавали, Каладзе, Бобан, Амброзини, Еранио, Панкаро, Ба, Сержиньо и Виери.