Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Черноморец (Одеса) записа седма поредна победа в украинското първенство, след като в мач от 10 кръг на Висшата лига се наложи с 3:1 над Зоря (Луганск).

Националът на Кот д'Ивоар Франк Джа Джедже вкара два гола за „моряците“. Бившият играч на ПСЖ се разписа в 8-ата и 55-ата минути. Испанецът Лоренсо Риера също се отчете с гол за тима от Одеса. Той беше точен в 26-ата минута.

Бившият играч на Черноморец (Бургас) Яник Боли вкара почетното попадение за Зоря. Племенникът на бившия френски национал Базил Боли наказа грешка на защитата в 67-ата минута.

Черноморец (Одеса) заема трето място в класирането на украинската Висша лига с 23 точки, колкото има и вторият Днепър. Лидер е Металист (Харков) с 26. Шахтьор (Донецк) е четвърти с 22 точки, а Динамо (Киев) заема пета позиция със 17.