Съперникът на ЦСКА в турнира Лига Европа – Базел, който само преди няколко дни удари “червените” насред София с 2:0, продължи победния си ход. Тимът стигна до успеха срещу Люцерн с 5:4 като гост в мач от швейцарското първенство. Успехът изкачи Базел до второ място в класирането, което дели с Нюшател Ксамакс, с по 24 точки.

Три попадения паднаха само за седем минути в началото на мача. Хугел откри в 1-ата минута, Чумиенто изравни в 3-ата, а Алекс Фрай отново се разписа за Базел в 7-ата минута. В 22-ата Ренгли отново доведе нещата до равенство – 2:2 след точно изпълнена дузпа.

Марко Щрелер бе точен за Базел – 3:2 в 72-ата минута. Само шест минути по-късно обаче Якин върна Люцерн в играта за 3:3, а в 86-ата Яну за първи път в мача изведе домакините напред – 4:3.
Решаващи обаче се оказаха минутите добавено време, дадени от съдията в края на двубоя. В първата минута на продължението Фрай изравни за 4:4, а в 93-ата Щрелер донесе и победата за Базел./БЛИЦ

Съставът на Базел: Коломба, Сафари, Чагдаш Атън, Абрахам, Сахин, Хугел, Щокер, Да Силва, Карлитос, Щрелер, Фрай.