Съперникът на ЦСКА (София) в турнира Лига Европа Рапид (Виена) победи с 3:1 Щурм (Грац) в мач от 14-ия кръг на австрийското първенство. След успеха Рапид събра 19 точки и се придвижи от 8-о на 7-о място от 10 отбора в австрийска Бундеслига. Начело е Рийд с 27 точки, пред Щурм с 25 и мач по-малко и Вакер (Инсбрук) с 24.

Пред 17 хиляди зрители на стадион “Герхард Ханапи” домакините поведоха с 1:0 още в 3-ата минута чрез Герхард Зонлайтнер. Две минути по-късно гостите изравниха чрез Гордън Шилденфелд. В 60-ата минута Гартлер направи 2:1 за Рапид с глава след подаване на Катцер, а седем минути преди края на редовното време Гартлер направи 3:1.

Състав на Рапид: Хедъл, Танжу Кайхан, Зонлайтнер, Сома, Катцер, Вели Кавлак (72 - Тримел), Маркус Хейкинен, Пехливан, Заурер, Гартлер (90 - Нухиу), Салихи