Съперникът на ЦСКА в Лига Европа – Бешикташ, се издъни за пореден път в турското първенство. Скъпата селекция на “орлите” стигна само до равенството 2:2 на своя “Иньоню” срещу слабака Коняспор. Бешикташ остана на 6-о място с 21 точки, но има и мач повече от останалите отбори в челото на таблицата.

Гостите поведоха с попадение на Петер Грайчар в 16-ата минута, но още до почивката автогол на Махамаду Кере и точен изстрел на Филип Холошко обърнаха резултата в полза на Бешикташ – 2:1. Отново Грайчар вкара за Коняспор и изравни в 62-ата минута, а в оставащото време стихийният натиск на домакините не доведе до нов гол и срещата приключи без победител. Звездата на Бешикташ Рикардо Куарешма получи контузия и бе заменен принудително преди почивката от Ерхан Гювен. Бешикташ гостува на ЦСКА в София на 2 декември от 20,00 часа.

В класирането лидер е Трабзонспор с 29 точки, втори е шампионът Бурсапсор с 28, а на трето място е Кайзериспор с 27./БЛИЦ

Съставът на Бешикташ: Гьонен, Ерсан Гюлюм (73 - Неджип Уйсал), Ибрахим Юзюлмез, Ибрахим Тораман, Мехмет Аурелио, Рикардо Куарешма (44 - Ерхан Гювен), Роберто Хилберт, Родриго Табата, Фабиан Ернст, Мерт Нобре, Филип Холошко