Съперникът на Левски в Лига Европа Лил записа домакинско 1:1 с Ница в мач от 4 кръг на френската Лига 1.

Гостите откриха резултата в 34-ата минута, когато Емерс Фае бе точен от дузпа. “Кучетата” стигнаха до изравнително попадение в 67-ата чрез Еден Азар.

Претенциите на ПСЖ за челните позиции в класирането получиха нов удар, след като парижани загубиха с 1:3 при гостуването си на скромния Сошо.

Домакините натрупаха аванс от три гола през първата част, като вкараха и трите си сериозни положения. Веднага след почивката Гийом Оару върна шансовете на ПСЖ.

До края на мача гостите не стигнаха до ново попадение, а завършиха двубоя с 10 души заради червения картон на Жереми Клеман в 89-ата минута.

Оксер, който отстрани Зенит и се класира в груповата фаза на Шампионската лига, продължава без победа в Лига 1, след като загуби с 0:2 гостуването си на Монако.

Лидерът Тулуза продължи победния си старт на шампионата и записа четвърти пореден успех – 2:0 срещу Нанси. По-късно днес Бордо приема шампиона Олимпик (Марсилия)./БЛИЦ