Бразилският нападател на Витес Джонатан Рейс влиза във форма точно преди мачовете на тима с Локомотив (Пловдив) от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Рейс се разписа за победата на тима от Арнем с 3:2 над втородивизионния Ден Бош в контролна среща. 23-годишният нападател се представи силно и в предишните три контроли на “жълто-черните”. Миналият сезон не беше много успешен за него, след като не успя да вкара гол в 9-те си мача за Витес.

Мачът между Витес и Ден Бош се игра при закрити врати в Хьондерлоо. Тимът на треньора Фред Рутен се оказа изоставащ с два гола след изминаването на първия половин час от срещата заради грешки на вратаря Велтхойзен.

В 34-ата минута Вилфрид Бони върна едно попадение, а две минути след почивката Рейс изравни след асистенция на Исмаил Айсати. След това Марко ван Гинкел удари гредата. В 84-ата минута японският национал Майк Хавенаар, появил се на терена като резерва, вкара победния гол.

Съставът на Витес: Пийт Велтхойзен, Франк ван дер Стройк (70-Мичихиро Ясуда), Гурам Кашия, Томас Калас, Патрик ван Аанхолт, Марко ван Гинкел, Ян-Ари ван дер Хейден, Исмаил Айсати (76-Дейви Прьопер), Ренато Ибара (82-Валери Казаишвили), Вилфрид Бони (50-Ники Хофс), Джонатан Рейс (82-Майк Хавенаар)