Швейцарският Сервет, който е съперник на Лудогорец в плейофите на Лигата на конференциите, записа важен успех в битката за челните места в местната Суперлига. В мач от 21 кръг тимът от Женева победи Санкт Гален с 2:0 като гост.

Автогол на Йозо Станич даде аванс на Сервет в 19-ата минута, а седем минути по-късно Алексис Антунес удвои след асистенция на Дерек Кутеса.

С този успех тимът от Женева затвърди силното си представяте в швейцарското първенство, където няма загуба от 14 мача. С победата Сервет събра 38 точки и измести Санк Гален (36 т.) от второто място. Лидер е Йънг Бойс с 44.

Както е известно, на 15 февруари Сервет приема Лудогорец в първи мач от плейофите за класиране на осминафиналите на Лигата на конференциите. Реваншът в Разград е седмица по-късно.