Съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа Интер срази у дома Каляри с 4:1 и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия, където очаква победителя от сблъсъка между Фиорентина и Аталанта.

Ромелу Лукаку (1) даде преднина на домакините след по-малко от 60 секунди, а Борха Валеро (22) я удвои. Това бяха и единствените попадения през първата част, в която гостите от остров Сардиния не успяха да отвърнат на удара.

Малко след почивката Ромелу Лукаку (49) направи разликата класическа, възползвайки се този път от асистенция на Николо Барела. Уругваецът Кристиан Габриел Олива (72) намали след подаване на Алберто Чери. Андреа Ранокия (80) пък оформи крайното 4:1 след пас на Кристиано Бираги.

На 1/4-финалите "нерадзурите" чакат Фиорентина или Аталанта, които ще играят своя 1/8-финал утре от 16:00 часа българско време на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.