Съперникът на Лудогорец в елиминациите на Лига Европа (20 и 27 февруари) Интер се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия след победа с 2:1 над Фиорентина у дома.

Миланският гранд откри резултата ас попадение на Кандрева в 44-ата минута след асистенция на Лаутаро Мартинес. Гостите от Флоренция обаче стигнаха до равенство (1:1) в 60-ата минута, като автор на попадението стана Касерес.

В 66-ата минута в игра за Интер се появи новото попълнение Кристиан Ериксен, а минута след това миланският гранд поведе с 2:1 с гол на Николо Барела. Гол на Мартинес беше отменен в 83-ата минута заради засада, а в продължението на двубоя и Себастиано Еспозито се размина с трети гол за Интер.

"Синьо-черните" срещат Наполи в битка за финала, а срещите са на 12 февруари и 4 март.