Съперникът на Лудогорец в турнира Лига Европа - ФК Копенхаген, победи с 3:0 шведския Халмстад в първата си контролна среща през тази зима.

Башким Кадири откри резултата пет минути преди края на първото полувреме. Кадири овладя изпусната топка от вратаря, мина покрай него и вкара на празна врата. В 57-ата минута Юсеф Туту вкара за 2:0, а пет минути преди края сръбската резерва Андрия Павлович оформи крайното 3:0.

Павлович се реваншира за пропусната дузпа малко по-рано, след като Маркус Матийсен събори в наказателното поле Расмус Фалк.

Мачовете от 1/16-финалите в Лига Европа между Лудогорец и ФК Копенхаген са на 16 февруари в София и на 23 февруари в Дания.

Копенхаген (първо полувреме): Стефан Андерсен, Петер Анкерсен, Матиас Занка Йоргенсен, Джорес Окоре, Николай Бойлесен, Каспер Куск, Вилиам Квист, Урош Матич, Фредерик Бей, Юлиан Кристоферсен, Башким Кадири

Копенхаген (второ полувреме): Робен Олсен, Том Хьогли, Микаел Антонсон, Ерик Йохансон, Лудвиг Аугустинсон, Расмус Фалк, Абубакар Кейта, Ян Грегуш, Юсеф Туту, Федерико Сантандер, Андрия Павлович