Шериф спечели Суперкупата на Молдова по футбол. В спор за трофея тимът на българския нападател Исмаил Иса победи Милсами с 3:1.

Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига, който е шампион на страната, игра слабо и заслужено отстъпи. Срещата започна перфектно за Шериф, който още до 9-ата минута водеше вече с 2:0. Бразилецът Жуниньо откри в 5-ата минута, а Макричи покачи след грешка в отбраната на противника. Буд върна едно попадение след точно изпълнена дузпа в 22-ата минута. В 33-ата обаче Каду се разписа за крайното 3:1.

В официалната ложа на стадиона имаше и пратеник на Лудогорец, който наблюдава на живо срещата. Милсами ще гостува в България на 14 юли, вторник, от 20:45 часа, като двубоят е на "Лудогорец Арена". УЕФА обаче още не е потвърдила това. Не е известно и на коя точно дата ще е реваншът в Молдова. Той трябва да се играе на 21 или 22 юли.