Нордселанд се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Дания. Съперникът на Лудогорец за ключов мач в Лига на конференциите само след няколко дни отстрани АБ Копенхаген след втора победа този път с 2:1. В първата среща Нордселанд бе спечелил с 3:0 на свой терен и реваншът бе протоколен.

През първата част те гостите вкараха два гола, като се разписаха Барслунд (24) и Свенсон (34-дузпа). Домакините върнаха едно попадение Фрерикс (89) в края.

Треньорът на Нордселанд направи сериозна ротация в състава си, като миксира титуляри с футболисти, които по-рядко попадат в състава.

В четвъртък Нордселанд гостува на Лудогорец в Разград и е необходимо реми, за да остане пред българския шампион в крайното класиране на групата.