Лидерът в класирането на първенството на ЮАР и основен претендент за титлата Суперспорт Юнайтед победи с 2:0 като домакин Фрий Стейт Старс в мач от 26-ия кръг. Домакините откриха резултата в 37-ата минута след гол на Дарио Монтейро. Крайното 2:0 оформи Дайн Клейт в 73-ата минута.

След този успех Суперспорт Юнайтед води в класирането с 51 точки. На второ място е воденият от Стоичков Мамелъди Съндаунс с 45 точки, но тимът има два мача по-малко. Мамелъди утре гостува на Аякс Кейптаун от 15,30 часа българско време./БЛИЦ

Класиране в челото след 26 кръг: 1.Суперспорт Юнайтед 51 точки, 2.Мамелъди Съндаунс 45 (с 2 мача по-малко), 3.Кайзер Чийфс 43, 4.Сантос 40 (с 1 мач по-малко), 5.Орландо Пайрътс 39 и др.