Съперникът на ЦСКА в груповата фаза на турнира Лига Европа – Базел, се издъни у дома и загуби с 1:2 от лидера в местното първенство Йънг Бойс. Срещата се игра на стадион “Санкт Якоб Парк” пред 27087 зрители. Домакините поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато точен бе звездата Александър Фрай. Гостите от Йънг Бойс обаче успяха да обърнат резултата в своя полза.

В 74-ата минута Думбиа вкара за 1:1, а крайното 2:1 в полза на гостуващия тим оформи Шнеули.

Треньорът на домакините Торстен Финк бе заложил на вратаря Франко Констанцо. Пред него вдясно в защитата действаше Серкан Сахин, в центъра Атан Кагдас и Адилсон Таварес “Кабрал”, а вляво бе Бехранг Сафари. В халфовата линия вдясно бе Карлос Алберто Алвес, в средата един от най-опитните Бенямин Хугел и Антонио да Силва, а вляво друг опитен играч - Скот Чипърфийлд. В предни позиции логично действаше звездата на тима Александър Фрай, подпомаган от Марко Щрелер.

ЦСКА е в една група с Рома, Базел и Фулъм в турнира Лига Европа. “Червените” срещат швейцарците на 22 октомври в София и на 5 ноември в Базел./БЛИЦ