Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Бешикташ се класира трудно за 1/8-финалите на турнира за Купата на Турция. На своя "Иньоню" селекцията на Бернд Шустер не можа да вкара гол в редовните 90 минути на втородивизионния Мерсин, но в продълженията успя да стигне до крайния успех с 3:0.

Задачата на Бешикташ обаче бе улеснена от изгонването на гостите в 85-ата минута. След това за домакините не бе трудно да прекършат съпротивата на скромния си съперник с попадения на Гути в 100-ата минута и Бобо в 102-ата и 113-ата.

Това е първа победа в последните 5 мача за Бешикташ, който на 2 декември ще гостува на ЦСКА в мач от Група "L" на Лига Европа.

В друг мач за Купата, завършил също с продължения, но далеч по-драматично, втородивизионният Каршияка изхвърли елитния Кайзериспор след 3:2. /БЛИЦ