Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Порто победи с минималното 1:0 Витория Сетубал в мач от 13-ия кръг на шампионата в Португалия. За "драконите" това бе 11-и успех от началото на сезона. След него Порто остана на върха с 35 точки, вторият Бенфика е с 27, а Спортинг (Лисабон) и Витория (Гимараиш) имат по 22.

Точен за домакините бе Хълк в 44-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фалкао. Драмата настъпи в първата минута на добавеното време, когато и гостите получиха право да изпълнят наказателен удар за игра с ръка на Фусиле. Защитникът получи втори жълт и съответно червен картон. Жаилсон застана зад топката, но стреля над вратата и пропусна да донесе точката на Витория Сетубал.

Както е известно, Порто приема ЦСКА на 15 декември от 22:05 часа в последен мач от Група "L" на турнира Лига Европа. "Драконите" вече си гарантираха място в следващата фаза и за тях срещата с "армейците" е протоколна. /БЛИЦ

Съставът на Порто: Елтон, Фреди Гуарин, Фернандо Белуши, Николас Отаменди, Жоао Моутиньо, Фалкао (83-Валтер), Кристиян Родригес (59-Рубен Микаел), Хорхе Фусиле, Роландо, Рафа (74-Кристиян Сапунару), Хълк