Съперникът на ЦСКА в групите на Лига Европа – Порто, записа шеста поредна победа в шестте си официални мача до момента. Грандът би Рио Аве с 2:0 в среща от 3-ия кръг на първенството в Португалия.
И двете попадения за Порто вкара бразилската звезда Хълк. 24-годишният нападател се разписа по веднъж и в двете полувреме - в 22-ата и 65-ата минута. Така възпитаниците на треньора Андре Виляш-Боаш запазиха първото си място в класирането на португалския шампионат с пълен актив от девет точки от три мача и голова разлика 6:0.

В началото на месеца Порто спечели Суперкупата на Португалия, след като би Бенфика с 2:0, а след това спечели и две победи в плейофите на Лига Европа срещу белгийския Генк – с 3:0 като гост и с 4:2 като домакин./БЛИЦ

Съставът на Порто срещу Рио Аве: Елтон, Сапунару (60 - Фусиле), Роландо, Майкон, Белусчи, Жоао Моутиньо (84 - Родригес), Перейра, Фернандо, Варела (66 - Соуса), Фалкао, Хълк