Съперникът на България в квалификационна Група "G" за Евро 2012 Англия завърши 1:1 срещу Гана в контрола, играна на "Уембли". На 2 септември селекцията на Фабио Капело ще гостува в София.

Попадението за домакините реализира Анди Керъл в 43-ата минута след асистенция на Стюърт Даунинг. За нападателя на Ливърпул това бе първи гол за националния отбор на Англия.

Ганайците стигнаха до изравнителното попадение в 91-ата минута, когато Асамоа Гиян наказа Джо Харт, след като беше изпуснат от Джолиън Лескът.

В 23-ата минута Ашли Йънг направи фрапантен пропуск, като от непосредствена близост уцели напречната греда.

В контролата срещу африканския тим селекционерът на Англия Фабио Капело не разчита на голяма част от титулярите си, като даде шанс за изява на играчи, които по-рядко обличат националната фланелка. Големите липсващи за домакините бяха Уейн Рууни, Джон Тери, Стивън Джерард, Ашли Коул и Франк Лампард. /БЛИЦ

АНГЛИЯ - ГАНА 1:1
1:0 Анди Керъл (43), 1:1 Асамоа Гиян (90+1)

Съставът на Англия: 1.Джо Харт, 2.Глен Джонсън (46-Джолиън Лескът), 5.Гари Кейхил, 6.Фил Ягиелка, 3.Лейтън Бейнс, 7.Джеймс Милнър, 4.Гарет Бари, 8.Джак Уилшър (69-Матю Жарвис), 11.Стюърт Даунинг, 9.Анди Керъл (59-Джърмейн Дефоу), 10.Ашли Йънг