Астана и Иртиш (Павлодар) завършиха 1:1 в мач от 17-ия кръг на казахстанското първенство. Както е известно, двата тима са съперници съответно на "Ботев" (Пд) и "Левски" в Лига Европа.

Домакините започнаха по-агресивно и опасностите пред вратата на Вячеслав Котляр се заредиха. Кожабаев от гостите едва не си заби автогол, а после Конисбаев пропусна отблизо. Същият стреля опасно малко по-късно, а Котляр изби в корнер. Гостите отвърнаха с два преки свободни удара на Юрин и Мамуту Кулибали. При една бърза контраатака Танат Нусербаев изскочи на изгодна позиция и пропусна да нанесе завършващ шут към вратата. В 28-ата минута Игор Юрин овладя дълъг пас, използва грешка на защитата, излезе сам срещу вратаря Ненад Ерич и го преодоля - 0:1. Този гол подейства като ужилване за домакините.

Активно по фланговете действаха националът от ЦАР Фокси Кетевоама и Конисбаев, които се опитваха да изведат в голова позиция тарана Нусербаев. Секунди след почивката бърза контраатака отново завари неподготвена отбраната на Астана, но Ерич излезе хладнокръвно и изби топката от краката на Мурзоев. В 62-ата минута Абзал Бейкебеков проби по дясното крило и центрара остро в пеналта. Там Кетевоама излезе най-съобразителен от всички и насочи топката в мрежата за 1:1. Малко по-късно нападателят можеше да вкара за втори път, но шутът му срещна гредата. Въпреки опитите на тима, воден от чешкия специалист Мирослав Беранек, да достигнат до трите точки, защитата пред Котляр издържа и мачът завърши наравно.

Астана - Иртиш 1:1
0:1 Юрин (28), 1:1 Кетевоама (62)

Астана: Ерич, Бейсебеков, Зелао, Дмитренко, Игуманович, Нурдаулетов (к), Коробкин, Конисбаев, Исламхан (Кояшевич, 56), Кетевоама (Ивановски, 87), Нусербаев (Пасичник, 80).
Резерви: Горячий, Шахметов, Куат, Логиновский.