Четвъртфиналите на Шампионската лига днес продължават с още два мача. По-очаквана за неутралните фенове е срещата на „Олд Трафорд“, където Манчестър Юнайтед приема Барселона. В другия двубой Аякс е домакин на Ювентус.

„Червените дяволи“ приемат Барса в момент на спад в представянето си. Тимът на Оле Гунар Солскяер записа три загуби в последните си четири мача. Барса от своя страна няма поражение вече 16 поредни срещи във всички важни турнири (11 победи). „Червените дяволи“ обаче имат историята на своя страна, тъй като нямат загуба от „блаугранас“ на собствения си стадион (две победи и две равенства). Срещите между двата отбора предизвикват в българските фенове спомени за Христо Стоичков и Димитър Бербатов. Единият от тях е доста болезнен за английския клуб. За това може да прочетете в любопитните факти към превюто за днешния мач.

Аякс посреща Ювентус на „Йохан Кройф Арена“ в серия от три поредни победи, в които вкара 12 гола, но получиха четири попадения. „Бианконерите“ също спечелиха последните си три срещи, като в тях реализираха пет пъти и допуснаха един гол. На базата резултатите на двата отбора треньорът на „Старата госпожа“ Масимилиано Алегри обяви, че не очаква мачът да завърши при нулево равенство.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Manchester United FCМАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – БАРСЕЛОНАFC Barcelona

Днес от 22:00 часа по bTV Action
Манчестър, „Олд Трафорд“
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Йънг, Смолинг, Линдельоф, Шоу, Матич, Ерера, Погба, Лингард, Рашфорд, Марсиал
Контузени: Байи, Дармиан, Санчес, Валесия
Под въпрос: Ерера, Матич, Рашфорд
На картон от наказание: Ерера, Матич, Шоу, Валенсия, Йънг

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Видал, Артур, Бускетс, Ракитич, Меси, Суарес
Контузен: Рафиня
Под въпрос: Дембеле
На картон от наказание: Семедо

Баланс: 11 мача, 3 победи за Манчестър Юнайтед, 4 равенства, 4 победи за Барселона, г.р. 20:15 за Барселона

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Барселона спечели последните два мача между двата тима, а срещите бяха на най-високото възможно ниво в Европа – финал на Шампионската лига. През 2009 г. каталунците триумфираха в Рим с 2:0, а Димитър Бербатов влезе като резерва. Две години по-късно се наложиха с 3:1 на „Уембли“, а Сър Алекс Фъргюсън извади Бербатов от групата около два часа преди финала.
* Юнайтед също има победа над Барселона във финал от евротурнирите. Това става през 1991 година в Ротердам, когато „червените дяволи“ печелят КНК след успех с 2:1 и два гола на Марк Хюз. Христо Стоичков пропуска срещата заради контузия.
* Най-тежката загуба като гост на „червените дяволи“ обаче е нанесена от „блаугранас“. Това става в групите на сезон 1994/95, когато на „Камп Ноу“ Барселона печели с 4:0 след два гола на Христо Стоичков.
* Това е 19-ата поява на Манчестър Юнайтед на четвъртфинал в КЕШ/Шампионската лига, като в 12 от досегашните случаи английският тим продължава напред.
* Срещу отбори от Испания в елиминационна фаза Юнайтед шест пъти е продължавал напред и осем пъти е отпадал.
* Барселона за 21-и път е на четвъртфинал в КЕШ/ШЛ и до момента 14-и пъти е продължавал напред, но в последните пет години четири пъти отпадна на тази фаза.
* Каталунците излизаха краен победител в 14 от 24-те случая, в които играха срещу английски съперници в елиминационна фаза в Европа.
* Защитникът на Барселона Жерар Пике игра за Манчестър Юнайтед в периода 2004-08 г., а нападателят на „червените дяволи“ Алексис Санчес беше футболист на Барса между 2011 и 2014 г.
* Мениджърът на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер игра 55 минути за Юнайтед при равенството 3:3 с Барселона от груповата фаза на ШЛ през сезон 1998/99. Той остана неизползвана резерва във втория мач, завършил също 3:3.

AFC AjaxАЯКС – ЮВЕНТУСJuventus FC

Днес от 22:00 часа по Ринг
Амстердам, „Йохан Кройф Стейдиъм“
Съдия: Карлос дел Серо Гранде (Испания)

Аякс: Онана, Велтман, Де Лихт, Блинд, Талиафико, Ван де Беек, Шьоне, Де Йонг, Зиех, Тадич, Нереш
Контузен: Банде
Наказан: Мазрауи
На картон от наказание: Блинд, Де Лихт, Талиафико, Ван де Беек

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Бонучи, Ругани, Алекс Сандро, Бетанкур, Пянич, Матюиди, Бернардески, Манджукич, Роналдо
Контузени: Касерес, Джан, Киелини
Под въпрос: Бардзали, Дъглас Коста, Перин, Роналдо
На картон от наказание: Бернардески, Матюиди

Баланс: 12 мача, 2 победи за Аякс, 4 равенства, 6 победи за Ювентус, г.р. 15:9 за Ювентус

* Аякс няма победа над Ювентус от 1974 година насам, а „Старата госпожа“ няма загуба в последните си девет мача срещу тима от Амстердам.
* Двата тима имат два финала за КЕШ/Шампионската лига помежду си. През 1973 г. Аякс печели с 1:0 в Рим с гол на Джони Реп. Юве взима реванш през 1996 г., когато в Рим триумфира с 4:2 след дузпи (1:1 в ред. вр. и след прод.).
* „Бианконерите“ излязоха краен победител и в четирите случая, в който играха срещу Аякс в елиминационна фаза.
* Аякс излезе краен победител в осем от 12-те досегашни случая, в които игра четвъртфинал в КЕШ/ШЛ.
* Амстердамският клуб излезе победител в пет от 12-те случая, в които игра на елиминации срещу италиански отбори.
* Ювентус за 20-и път е на четвъртфинал в КЕШ/ШЛ, като 12 пъти е продължавал напред.
* „Старата госпожа“ четири пъти елиминира холандски отбори в евротурнирите и един път отпада.