Хетафе и Осасуна си разделиха по една точка в среща от 16-ия кръг на Примера, играна в Южен Мадрид. Домакините стигнаха драматично до крайното 1:1, след като реализираха дузпа в 3-ата минута от даденото от съдията продължение. Диего Кастро бе точен от бялата точка, а преди него Енрике Сола изведе Осасуна напред.

Първата част бе изцяло за гостите, които атакуваха много разнообразно и застрашиха на няколко пъти вратаря на Хетафе Мигел Моя. В 19-ата Нино пропусна очи в очи със стража, а малко по-късно. В Нано пропиля страхотна възможност. Единственото сериозно положение за гостите бе в края на първата част, когато Васкес стреля, а защитникът Арибас изби топката от голлинията.

В 53-ата Моя спаси по прекрасен начин фронтален шут на Нино, а след това бе перфектен и срещу Енрике Сола. В 77-ата минута Емилиано Арментерос от Сарагоса изпусна нервите си и справедливо беше изгонен за грубо нарушение срещу Хуан Валера.

Въпреки че останаха с човек по-малко, гостите отбелязаха в 84-ата минута, когато Сола реализира майсторски с удар покрай вратаря - 0:1.

В 91-вата минута съдията Хосе Витиенес даде пресилена дузпа за домакините. Треньорът на Осасуна протестира срещу решението и бе отстранен от скамейката. В крайна сметка Диего Кастро бе точен от бялата точка и изравни резултата.

Хетафе е на седма позиция с 24 точки, а Осасуна се намира на 16-о място с 14 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 16 КРЪГ
15.12.12
17:00 ч.
Хетафе – Осасуна 1:1
0:1 Енрике Сола (84), 1:1 Диего Кастро (90-дузпа)
15.12.12
19:00 ч.
Майорка – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 52 мача, 16 победи за Майорка, 12 равенства, 24 победи за Атлетик (Билбао)
Реал (Мадрид) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 156 мача, 91 победи за Реал (Мадрид), 31 равенства, 34 победи за Еспаньол
16.12.12
22:00 ч.
Барселона – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 150 мача, 65 победи за Барселона, 35 равенства, 50 победи за Атлетико (Мадрид)
17.12.12
21:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Валядолид (Филм +)
Баланс: 50 мача, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня), 13 равенства, 21 победи за Валядолид
17.12.12
22:30 ч.
Селта – Бетис (Филм +)
Баланс: 44 мача, 17 победи за Селта, 9 равенства, 18 победи за Бетис

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ