Дузпи пратиха Мексико и Панама на полуфиналите на Голд Къп, континенталния шампионат на Северна Америка и Карибския регион. „Ацтеките“ елиминираха Коста Рика след 11-метров наказателен удар, отсъден за спорно нарушение в 124-ата минута. Панама и Тринидад и Тобаго бяха 1:1 след продължения, а победителят беше решен след дузпи.

Мексико, носител на Голд Къп за 2009 и 2011, се класира благодарение на точното изпълнение на дузпа на капитана Андрес Гуардадо. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Рой Милър срещу Орибе Пералта. Телевизионните повторения обаче показаха, че между двамата има съвсем лек контакт при опита на Пералта да играе с глава.

Така Мексико стигна до полуфиналите на турнира, където ще се изправи срещу Панама, финалист в Голд Къп през 2013 г. Панамците продължиха напред след успех с 6:5 след дузпи над Тринидад и Тобаго, след като редовното време завърши 1:1. Луис Техада даде аванс на Панама в 37-ата минута, а Кенуайн Джоунс изравни в 54-ата минута. При дузпите решителна се оказа намесата на вратаря Хайме Пенедо при изпълнението на Лестър Пептиер.