Манчестър Сити се класира за финала на ФА Къп, детронирайки носителя на трофея от миналия сезон Челси с 2:1 на "Уембли".

В герой за „гражданите” се превърна Серхио Агуеро, реализирал победни гол в 47-ата минута на полуфиналния сблъсък. От щаба на Челси обаче претендират, че аржентинският нападател е трябвало да бъде изгонен от съдията Крис Фой в 81-ата минута, когато атакува с двата крака с бутоните напред в гърба Давид Луис, но реферът не видя инцидента. Агуеро обаче може да бъде наказан ретроспективно, ако Футболната асоциация реши да разгледа записа.

Три минути преди края пък Фернандо Торес настояваше за дузпа, след като бе задържан от капитана на „гражданите” Венсан Компани в наказателното поле, но Крис Фой не отсъди 11-метров наказателен удар.