Португалският Спортинг (Брага) се класира в групите на Шампионската лига. “Артилеристите” елиминираха италианския Удинезе в плейофите на турнира по изключително драматичен начин. Сблъсъкът на “Фриули” завърши 1:1 в редовното време, а същият резултат се получи и преди седмица в първата среща.
Колумбийският халф Пабло Армеро откри за домакините в 25-ата минута. Гостите въобще не се смутиха от негативния развой и играта бе равностойна. В 72-ата минута резервата Рубен Микаел използва грешка на отбраната на Удинезе и простреля отблизо вратаря Желко Бръкич – 1:1.

Голмайсторът за домакините Армаро можеше да донесе победата, но направи фрапантен пропуск десетина минути преди края на второто продължение. Той беше изведен очи в очи с вратаря Бето, но се засуети и не успя да реши мача и така се стигна до рулетката на дузпите. При тях по-здрави излязоха нервите на гостите. Първите две дузпи на двата тима бяха вкарани. Фатален за Удинезе обаче се оказа пропускът на Майкосуел при третата. Бразилецът стреля изключително левашки от бялата точка и вратарят Бето спаси без проблеми. После Едер и Пауло реализираха своите изпълнения, както и Армеро и Ди Натале от “фриуланите”. Рубен Микаел “спусна гилотината” над домакините, след като хладнокръвно изпрати вратаря в десния ъгъл, а топката – в левия и така донесе крайната победа на Спортинг с 6:5.

Удинезе – Спортинг (Брага) 5:6 след дузпи, 1:1 в редовното време и след прод.
1:0 Пабло Армеро (25), 1:1 Рубен Микаел (72)

При дузпите:
1:0 Домици, 1:1 Лима, 2:1 Пинци, 2:2 Кущодио, Майкосуел- Бето спасява, 2:3 Едер, 3:3 Армеро, 3:4 Пауло Сезар, 4:4 Ди Натале, 4:5 Рубен Микаел

Удинезе: Желко Бъркич, Данило Ларанжера, Маурицио Домици, Мехди Бенатиа, Пабло Армеро, Душан Баста, Роберто Перейра (Джовани Паскуале, 68), Джанпиеро Пинци, Вилианс (Емануел Агиаманг-Баду, 46), Антонио ди Натале, Диего Фабрини (Майкосуел, 81)