Спортинг (Хихон) изигра поредния си силен мач като домакин и се наложи с 2:0 над Севиля в среща от 7-ия кръг в Примера дивисион. Точни за домакините бяха Сангой в 5-ата и Диего Кастро в 51-ата минута.
Домакините от Хихон започнаха много добре и още във 2-ата минута удар на Кармело бе спасен с мъка от вратаря. В 5-ата минута след хубаво центриране в наказателното поле Гастон Сангой се извиси и с глава прати топката в обратния ъгъл на вратата за 1:0. В 30-ата минута избита топка се озова в Алехандро Алваро от гостите, но той не успя да я прати в опразнената врата, а в 43-ата минута, негов далечен удар бе избит от вратаря.

През второто полувреме Севиля създаде първата голова възможност, като Диего Пероти стреля покрай вратата. В 51-ата минута обаче Спортинг нанесе нов удар на съперника и Диего Кастро Хименес с пета вкара втори гол за своя тим.

Домакините от Хихон записаха заслужен успех и се изкачиха до 11-ата позиция с 8 точки. Севиля запази 7-ото си място с актив от 11 точки./БЛИЦ