Спортинг (Хихон) записа домакински успех с 2:1 над новака Леганес в мач от 3 кръг на Примера дивисион. Така тимът на Абелардо продължава без загуба от началото на сезона.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, когато Дуйе Чоп се възползва от грешка на Мартин Монтовани и подаде на Начо Касерес, който вкара на празна врата.

Три минути преди почивката Чоп удвои с точно изпълнение на дузпа, отсъдена за фаул на Тимор срещу Виктор Родригес. Гостите върнаха едно попадение в 58-ата минута, когато Диего Рико се разписа след асистенция на Омар Рамос. До края на мача Рамос и Алберто пропуснаха две възможности за изравняване на резултата.

С този успех Спортинг (Хихон) събра актив от седем точки и излезе на трето място в класирането, на точка пред Лас Палмас и Барселона. Леганес, който записа първа загуба за сезона, е десети с 4 точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!