Спортинг (Лисабон) спечели Купата на Лигата в Португалия за втора поредна година и за четвърти път в историята си. Триумфът дойде след победа с 2:1 над големия градски съперник Бенфика, която дойде след обрат.

„Орлите“ поведоха в резултата в 23-ата минута, когато Евертон получи пас от Алехандро Грималдо в наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на Антонио Адан.

Три минути след началото на второто полувреме Гонсало Инасиу изравни, след като засече центриране от корнер. В 73-ата минута Паулиньо удари напречната греда на вратата на Бенфика.

Само след пет минути Пабло Сарабия реализира победния гол за „лъвовете“. Бившият футболист на ПСЖ беше избран и за Играч на мача. В първенството на Португалия лидер е Порто, докато Спортинг и Бенфика изостават съответно на 6 и 9 точки.