Витория (Гимараеш) вкара три гола в последните 12 минути и открадна победата с 3:2 като гост на Спортинг (Лисабон) в мач от 10 кръг на португалската Суперлига.

По този начин гостите излязоха на второ място във временното класиране с 18 точки, колкото има и третият Бенфика. Лидер е Порто с 10 точки повече. Спортинг, който е съперник на “Левски” в Лига Европа е 6-и с 15.

“Лисабонските лъвове” имаха аванс от два гола след само половин час игра с попадения на Елдер Пощига и Симон Вукчевич.

В 73-ата минута Маниш получи червен картон за фаул срещу Руи Мигел, а гостите се възползвата от численото си предимство. Пет минути по-късно Тиаго Таржиньо върна едно попадение, а в 80-ата отново той бе точен за изравнителния гол.

Само минута преди края на мача Бруно Телеш вкара за победата на Витория (Гимараеш) при контраатака./БЛИЦ