Спортинг (Лисабон) спечели убедително с 3:0 при визитата си на носителя на Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) в първия мач от група "D" на Шампионската лига. "Лъвовете" от Лисабон реализираха три гола в рамките на по-малко от 20 минути чрез Маркус Едуардс (65), Франциско Тринкао (67) и Нуно Сантос (82), за да вземат първи три точки.

Двата отбора направиха наглед равностойно първо полувреме, но гостите от Португалия създадоха повече голови възможности и все пак попадение не падна.

В 12-ата минута Орел Гринфелд отсъди дузпа за Спортинг, след като Кристофър Ленц събори португалски футболист. Оказа се обаче, че нарушение няма, а след преглед на ВАР реферът промени мнението си и дузпата бе отменена.

В 36-ата минута Маркъс Едуардс направи добър индивидуален пробив, стреля, но Кевин Трап спаси. Минута преди края на първото полувреме немците бяха близо до гола. Рандал Коло Муани стреля опасно, но Антонио Адан също показа класа.

След почивката 65-ата минута Едуардс след пас на Хидемаса Морита и в 67-ата Тринкао нанесоха двоен удар, а крайното 3:0 оформи Сантос осем минути преди края на мача след пас на Педро Поро.