Спортинг (Лисабон) разби у дома албанския шампион Скендербеу с 5:1 и записа първия си успех в група „Н“ от Лига Европа. Българският нападател Венцислав Христов остана на резервната скамейка на гостите и не влезе в игра.

Албанците останаха в намален състав в 24-ата минута, когато нападателят Салихи получи втори жълт картон и бе изгонен. Алберто Акуилани (38-дузпа) и Монтеро (41-дузпа) дадоха комфортна преднина на „лъвовете” още преди почивката, а след нея Матеуш Перейра (63, 77) и Фигейредо (69) направиха резултата 5:0. В самия край Байрам Яшаница (89) вкара почетния гол за гостите.

В другия мач от групата Локомотив (Москва) завърши 1:1 у дома срещу Бешикташ. Бразилецът Майкон (54) даде преднина на домакините, но германският нападател Марио Гомес (64) донесе точката на гостите от Истанбул. Руският тим приключи мача в намален състав, след като в 69-ата минута Ведран Чорлука получи директен червен картон.

ГРУПА „Н“
Локомотив (Москва) – Бешикташ 1:1
1:0 Майкон (54), 1:1 Марио Гомес (64)

Спортинг (Лисабон) – Скендербеу 5:1
1:0 Алберто Акуилани (38-дузпа), 2:0 Фреди Монтеро (41-дузпа), 3:0 Матеуш Перейра (64), 4:0 Тобиас Фигуейредо (69), 5:0 Матеуш Перейра (77), 5:1 Байрам Яшаница (89)