Спортинг завърши 1:1 у дома с Насионал (Мадейра) в мач от 6-кръг на португалското първенство. Както е известно, тимът от Лисабон в четвъртък приема Левски в среща от Група "C" на турнира Лига Европа.

Спортинг поведе в резултата чрез резервата Карлос Салейро, разписал се след асистенция на Симон Вукчевич в 65-ата минута. Гостите стигнаха до точката в 79-ата, когато точен бе Даниелсон, оформил крайното 1:1.

След равенството селекцията на Пауло Серджо заема седмото място във временното класиране с 8 точки, а Насионал е 11-и със 7. Лидерът Порто има 18 точки. /БЛИЦ

Съставът на Спортинг: 1.Руи Патрисио, 47.Жоао Перейра, 3.Даниел Карисо, 5.Евалдо, 44.Нуно Андре Коельо, 77.Симон Вукчевич, 26.Андре Сантос (83-14.Матиас Фернандес), 21.Алберто Сапатер, 20.Яник Джало (46-9.Карлос Салейро), 31.Лиедсон (46-33.Диого Саломао), 23.Елдер Пощига