Съперниците на “Левски” и ЦСКА в Лига Европа Спортинг и Порто завършиха 1:1 на стадион „Жозе Алваладе” в дерби от 12-ия кръг на португалското футболно първенство. Домакините поведоха в 38-ата минута чрез Валдес, който се възпозлва от грешка в отбраната на съперника. До почивката Хълк и Лиедсон пропиляха по едно положение за двата отбора. В 57-ата минута „синьо-белите” изравниха. Фалкао вкара от 8-9 метра. Малко след това Майкон спря откъсващия се Лиедсон и заслужено получи червен картон.

Порто остана начело в класирането с 32 точки. Вторият Бенфика, който има 21 точки, тази вечер гостува на Бейра Мар. Спортинг е четвърти с 19 точки.

Спортинг: Руи Патрисио, Андерсон Полга, Жоао Перейра, Евалдо, Даниел Карисо, Маниш (70-Симон Вукчевич), Педро Мендеш (84-Карлос Салейро), Андре Сантос, Елдер Пощига, Лиедсон, Хайме Валдес (66-Яник Джало)

Порто: Елтон, Кристиан Сапунару, Роландо, Емидио Рафаел, Майкон, Фернандо Белуски, Жоао Моутиньо (86-Хорхе Фусиле), Фернандо, Силвестре Варела (65-Фреди Гуарин), Радамел Фалкао (72-Николас Отаменди), Хълк