Спортинг (Лисабон) победи с 3:1 при визитата си на Портов дербито от 32-ия кръг на португалската Примейра лига и остава в битката за титлата, изоставайки само на 2 точки от лидера Бенфика.

През първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение. Спортинг откри резултата чрез Ислам Слимани (23), но домакините изравниха благодарение на Ектор Ерера (35-дузпа). Малко преди почивката Ислам Слимани (44) отново изведе гостите от Лисабон напред в резултата, а в самия край на мача Бруно Сезар (85) оформи крайния резултат.

С успеха си Спортинг събра 80 точки и остава на втора позиция. Порто е трети с 67 точки. Тази позиция дава право на „драконите” да участват в плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.