Съперникът на Левски в турнира Лига Европа Спортинг (Лисабон) загуби дербито с Бенфика в Португалия с 0:2. И двата гола вкара централният нападател Оскар Кардосо. В 13-ата минута Луизао свали топката с глава на Кардосо и той без проблеми откри резултата. В 60-ата минута отново Кардосо с елегантен удар извън наказателното поле прехвърли вратаря на "зелено-белите" и оформи крайното 2:0.

Двата лисабонски гранда са съседи в средата на класирането, а убедителен лидер е Порто, който все още не е загубил точка.

Съставът на Спортинг Лисабон: Руи Патрисио, Жоао Перейра, Евалдо, Даниел Карико, Нуно Коельо, Маниш, Матиас Фернандес (59’-Елдер Пощига), Андре Сантош (73’-Карлош Салейро, Лиедсон, Яник Джало (59’-Симон Вукчевич)