Колумбия направи домакинско 0:0 с Бразилия в мач от квалификациите за Мондиал 2022 в зона Южна Америка. По този начин беше сложен край на серията на „селесао“ от девет поредни победи от началото на пресявките за световното първенство.

Петкратните световни шампиони нямаха загуба от Колумбия в предишните 12 квалификационни срещи между двата отбора. „Кафеджиите“ обаче също започнаха мача с приповдигнато самочувствие, тъй като бяха загуба в последните си шест срещи от прясявките под ръководството на Рейналдо Руеда. Това е най-дългата серия на тима от 2008 г. насам.

Силните успешни поредици на двата тима предизвикваха вниманието върху мача. Интересът беше оправдан от двата отбора, тъй като Колумбия и Бразилия предоставиха на зрителите отворен мач под карибската жега на стадиона на крайбрежния град Баранкия. За жалост на феновете, липсваха чистите голови положения – особено през първите 60 минути.

Последните 30 минути бяха по-интригуващи, след като и двата тима опитаха да стигнат до победен гол. Това принуди и двамата вратари на направят чудесни спасявания, а двубоят да приключи при нулево равенство.

Ремито остави Бразилия на първо място в класирането на зона Южна Америка с актив от 28 точки. Аржентина е на втора позиция със седем точки по-малко. Колумбия е на пета позиция с 15 точки, на една зад Еквадор и Уругвай. На 14 октомври „кафеджиите“ приемат еквадорците в директен сблъсък. Първите четири отбора се класират директно за Мондиал 2022, а петият играе бараж.

КОЛУМБИЯ – БРАЗИЛИЯ 0:0

Колумбия: Оспина, С. Медина, Мина, Куеста, Мохика, Р. Мартинес (53-Боре), Лерма (53-Урибе), Бариос, Диас, Кинтеро (74-Синистера), Фалкао (74-Сапата)

Бразилия: Алисон, Данило, Маркиньос, Едер Милитао (71-Тиаго Силва), Алекс Сандро, Фред, Фабиньо, Лукас Пакета, Габриел Жезус (71-Антони), Неймар, Габриел Барбоса (61-Рафиня)