Сърбия направи нова крачка към класиране за Мондиал 2018. „Плавите“ надделяха в Белград с 3:0 над аутсайдера Молдова и са на върха на класирането в група “D” с 15 точки.

Грузия помогна на Сърбия и измъкна равен срещу Ейре. Така островитяните изостанаха с 2 точки от Сърбия.

В двубоя в Белград домакините стигнаха до успеха с попадения на Гачинович, Коларов и Митрович.

В 20-ата минута Гачинович получи топката от Костич на топката на дузпата и я прати в горния десен ъгъл за 1:0.

След 10 минути голмайсторът пусна топката успоредно на голлинията, тя премина през няколко играчи, а на далечната греда я засече Коларов и удвои резултата.

Крайното 3:0 оформи Митрович, който засече центриране по земя на Костич.

В мача Грузия - Ейре, гостите откриха резултата чрез Дъфи в 4-ата минута, но в 34-ата Казаишвили изравни и оформи крайното 1:1.

на 5 септември Ейре приема Сърбия и вероятно този мач ще реши битката за първото място и директното класиране за Световното първенство в Русия догодина.