Европейският шампион от 2004 година Гърция записа втора поредна домакинска загуба, след като падна от Сърбия с 0:2 в контрола, която се игра в Крит. Само преди дни „елините” загубиха сензационно от Фарьорските острови (0:1) в квалификация за Евро 2016 във Франция.

Мачът в Крит започна с минута мълчание в памет на починалия легендарен вратар на Югославия и Войводина Илия Пантелич. Срещата бе първа за сръбския национален тим след напускането на холандския специалист Дик Адвокаат, заменен временно от Радован Чурчич. Сърбите демонстрираха по-добра игра и дадоха повод за радост на феновете си.

Първото полувреме не предложи попадения, а гостите поведоха след час игра с гол на Радослав Петрович след асистенция на Зоран Тошич. В добавеното време на срещата пък Неманя Гудел с бомбен шут оформи крайния резултат 0:2.

Гърция – Сърбия 0:2
0:1 Радослав Петрович (60), 0:2 Неманя Гудел (90+2)