Олимпик (Марсилия) и Реймс завършиха 2:2 в първи мач от 25-ия кръг във френската Лига 1. По този начин домакините допуснаха изненадваща грешна стъпка по пътя си в преследване на шампионската титла. Неочакваната издънка на "Стад Велодром" може да струва скъпо на тима, воден от Марсело Биелса. Сега момчетата на аржентинеца имат 49 точки и са втори във временното класиране. Лидерът Лион е с 50. Третият ПСЖ има 49 т.

Никола де Превил откри за гостите в 6-ата минута, а Димитри Пайе изравни в 58-ата. Току-що завърналият се от Купата на африканските нации Андре Айю направи обрата пълен в 69-ата минута - 2:1. Домакините вече се виждаха като победители, когато секунди преди последния съдийски сигнал Давид Н'Гог, гбивш нападател на Ливърпул и Суонзи, вкара за 2:2 и попари трибуните.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 25 КРЪГ
13.02.15
21:30 ч.
Олимпик (Марсилия) - Реймс 2:2
0:1 Никола де Превил (6), 1:1 Димитри Пайе (58), 2:1 Андре Айю (69), 2:2 Давид Н'Гог (89)