Монако и Евиан изненадващо завършиха 1:1 в първи мач от 13-ия кръг на френската Лига 1. По този начин домакините пропуснаха шанса да се изравнят на върха с лидера Пари Сен Жермен. Столичани имат 28 точки, а “монегаските” са с 2 по-малко. Мачът на “Луи II” в княжеството започна лошо за Монако. Датският защитник Даниел Ваас откри в 20-ата минута още при първата сносна атака на гостите. “Дежурният” голмайстор Радамел Фалкао изравни в 27-ата минута, но оттук до края на мача започнаха мъките на домакините. Кой ли не се изреди да пропуска пред вратата на Каспер Хансен, но топката не влизаше и не влизаше в мрежата.

Сент Етиен - Лион

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 28 точки, 2.Лил 26, 3.Монако 26, 4.Нант 20, 5.Олимпик (Марсилия) 18, 6.Реймс 18, 7.Сент Етиен 18 и др.