Бившият халф на „Левски” Георги Сърмов игра цял мач за Поли Тимишоара при домакинската победа срещу шампиона Стяуа с 1:0 в среща от 10-ия кръг на румънската Лига 1.

Сърмов получи и жълт картон в 88-ата минута, а секунди по-късно Хави Ернандес отбеляза единствения гол за домакините. Голмайсторът бе влязъл като резерва на мястото на Янис Зику в 60-ата минута.

В друга среща Универитатя (Крайова) с Апостол Попов и Христо Златински в състава си надви Яши с 2:0. Апостол Попов игра цял мач, а Златински бе заменен от Курелеа в 89-ата минута.

В класирането води Астра с 20 точки, следван от Дианмо (Букурещ) и Таргу Муреш на Мирослав Манолов с по 17. Поли Тимишоара е на осмо място с 11 точки след успеха си над Стяуа, а Университатя (Крайова) е на седма позиция с 12 точки. Стяуа заема пето място с 16 точки.