Италия и Уругвай ще определят новия световен шампион при младежите до 20 години на турнира, провеждан в Аржентина. На полуфиналите "адзурите" надвиха Южна Корея с 2:1, а "урусите" финтираха с 1:0 Израел.

Спорът за титлата е рано сутринта в неделя срещу понеделник на стадион "Диего Армандо Марадона" в Ла Плата.

Италианците поведоха на корейския си съперник в 15-ата минута след гол на Чезаре Казадей. Футболистът на Рединг се възползва от асистенция на Рикардо Турикия.

Южна Корея изравни в средата на първата част с попадение от дузпа на Лий Суонг-Вон.

Спорът беше решен в 86-ата минута. Тогава резервата Симоне Пафунди майсторски завъртя топката от фал над стената за 2:1.

Уругвай излъга Израел в другия полуфинал след гол на Андерсон Дуарте в 61-ата минута. Еврейският тим е изненадата на турнира, след като никой не го включваше сред фаворите. Ден преди финала Израел и Южна Корея излизат в спор за бронзовите медали.