Станаха ясни последните двама участници от Африка на Мондиал 2018. Тунис и Мароко допълниха петте квоти на Черния континент. Останалите места вече бяха заети от Нигерия, Египет и Сенегал.

Мароко си гарантира участие на световното първенство след успех с 2:0 над Кот д'Ивоар като гост в Абиджан в мач от Група „С“ на квалификациите в Африка. Срещата беше решена в средата на първото полувреме. Набил Дирар откри в 25-ата минута, а пет минути по-късно Медхи Бенатия удвои. Така „атласките лъвове“ се класираха на световно първенство за първи път от 1998 година.

Тунис постигна нужното нулево равенство с Либия в Група „А“ и също си гарантира участие на Мондиал 2018. „Картагенските орли“ не се бяха класирали на световно първенство след шампионата през 2006 г. в Германия. Тунис спечели групата си с 14 точки, а втори с 13 остана ДР Конго след победата си с 3:1 над Гвинея.

В Група „В“ Замбия и Камерун завършиха 2:2 в мач без значение. От тази група за световното първенство в Русия се класира Нигерия.