Стандард (Лиеж) вкара гол в добавеното време, за да си осигури равенството 1:1 и да предотврати победата на АЗ Алкмаар в първия домасински мач на тима в Шампионската лига.

Мароканският нападател Мунир Ел Хамдауи даде аванс на холандските шампиони в третата мунита на второто полувреме, преди резервата Муса Траоре да изравни в последните минути и да спре празненствата на феновете на домакините.

АЗ Алкмаар, който не бе вкарвал гол в предишните си четири мача, откри резултата, когато Ал Хамдауе се завъртя и простреля вратарят на лиежани Синан Болат. Траоре, който се появи в игра в 77-ата минута, вкара изравнителното попадение в първата минута на добавеното време.

Резултатът остави двата тима с по една точка от два мача, след като АЗ Алкмаар загуби при гостуването си на Олимпиакос, а Стардард (Лиеж) допусна поражение след обрат срещу Арсенал преди две седмици. Арсенал е на върха на Група „Н” с шест точки.

АЗ Алкмаар – Стандард (Лиеж) 1:1
1:0 Ел Хамдауи (48), 1:1 Траоре (90+1)

АЗ Алкмаар: 22.Серхио Ромеро, 28.Гил Свертс, 2.Кеу Ялиенс, 4.Ектор Морено, 5.Себастиан Поконьоли (86-14.Рагнар Клаван), 27.Брет Холман, 6.Давид Мендес да Силва, 8.Стайн Схаарс, 11.Маартен Мартенс (71-15.Симон Поулсен), 10.Мунир Ел Хамдауи, 18.Муса Дембере

Стандард (Лиеж): 38.Синан Болат, 17.Маркос Камоцато, 19.Мохамед Сар (60-10.Игор де Камарго), 22.Елияким Мангала, 4.Рикардо Роча (53-14.Ландри Мулемо), 7.Вилфред Далма (77-20.Муса Траоре), 28.Аксел Витсел, 5.Фелипе, 33.Мехди Гарсела-Гонсалес, 23.Милан Йованович, 9.Диодон Мбокани