Белгийският шампион Стандард (Лиеж) записа забележинелен обрат при победата с 3:2 над Ред Бул Залцбург в първи 1/16-финален мач от Лига Европа.

Австрийците поведоха в резултата на „Морис Дюфрасне” с два гола на Марк Янко прем първото полувреме, като авансът им бе заслужен от гледна точка на показаното през първите 45 минути.

Водени от новия си треньор Доминик Д`Онофрио, заменил напусналия заради слаби резултати Ласло Бьольони, домакините стигнаха до обрат след почивката.

Гол на Аксел Витсел от дузпа и попадение на Игор де Камарго от далечна дистанция бяха достатъчни за изравняване на резултата. Осем минути преди края Витсел донесе победата на Стандард след удар с глава./БЛИЦ

Стандард (Лиеж) - Ред Бул Залцбург 3:2
0:1 Янко (4), 0:2 Янко (45), 1:2 Витсел (66-дузпа), 2:2 Де Камагро (80), 3:2 Витсел (82)