Стандард Лиеж защити шампионската си титла от миналата година, след като спечели трофея и през този сезон. Сега обаче лиежци триумфираха с трофея след домакинска победа над Андерлехт с 1:0 във финалния плейоф за титлата. Първата среща в Брюксел завърши 1:1.

Съдбата на титлата в белгийското първенство трябваше да се реши в допълнителен плейоф, след като Андерлехт и Стандард завършиха с равен брой точки на върха в крайното класирането, а головата разлика не важи при определянето на шампиона в Юпилер лигата.

Единственото и победно попадение в реванша бе дело на Аксел Витцел в 40-ата минута на срещата, когато той бе безапелационен при изпълнение на дузпа, отсъдена за за нарушение на Виктор Бернардес срещу Диумерси Мбокани в наказателното поле на Андерлехт. След почивката до нови попадения не се стигна.

Така със спечелването на 10-ата титла в клубната си история Стандард си осигури и място в групите на Шампионската лига през новия сезон. /БЛИЦ